• Teaser Image
  • Teaser Image
  • Teaser Image
  • Teaser Image

Základné syntetické farby

SYNTADUR

Použitie: Syntadur sa používa pre základné nátery pod vodouriediteľné, syntetické a nitrocelulózové farby na nátery dreva, kovových konštrukcií. Je vhodný na vonkajšie a vnútorné použitie. Nie je vhodný na úpravu ľahkých kovov. Náterová hmota sa nesmie použiť na povrchov prichádzajúcich do priameho styku s pitnou vodou, potravinami a pre nátery detských hračiek a nábytku.
Riedenie: S6006 pre natieranie štetcom,valčekom a S6001 na striekanie
Výdatnosť: 6-8m2/kg

 

PRAGOPRIMER STANDARD S2000 ZÁKLAD NA OCEĽ

Použitie: Pragoprimer Standard je rýchloschnúca antikorózna farba určená pre základné nátery kovu,oceľových konštukcií(plechové konštrukcie,stroje a pod.) pre vonkajšie aj vnútorné použitie pod syntetické hlavne na vzduchu schnúce farby.Farby je možné použiť na nátery nekovových predmetov.
Riedenie: S6006(štetec,valček), S6001(striekanie)
Výdatnosť: 18-21m2/l v jednej vrstve
Odtiene: 0100-biela, 0840-červenohnedá, 0199- čierna

FORMEX S2003 ZÁKLAD NA POZINK

Charakteristika: Farba je určená k základným náterom farebných kovov a železa.. Je vhodná i pre nátery ocele pod nátery nitrocelulózové, syntetické, polyuretánové.
Výdatnosť: 10-12m2/L
Balenie: 0,6L
Odtieň: 0110 šedý
 

METAL-SHIELD

Použitie : Metal - Shield je alkydová rýchloschnúca základná farba na kovové a drevené povrchy. Vyniká veľkou výdatnosťou.
Riedenie: White Spirit, S6005
Výdatnosť: 12-16m2/l
Odtiene: červenohnedá, šedá

ER LAC VELATURA

Vlastnosti:  Biela základná farba na drevné povrchy pre vonkajšie a vnútorné použitie.Ľahko zaplňuje póry v dreve a ľahko sa aplikuje.
Riedenie: S6005
Výdatnosť: 9-12m2/L
Odtieň: biela
Balenie: 0,75Ml
 

 

ALKYTON PRIMER+

Vlastnosti: Primer+ je antikorózna, rýchloschnúca náterová hmota, ktorá obsahuje antikorózne pigmenty(neobsahuje pigmenty na báze olova a chrómu). Može sa použiť na nové, opieskované,  alebo slabo skrorodované oceľové povrchy.Výrobok schne veľmi rýchlo aj pri nízkych(od +5C) a tým umožňuje rýchlu aplikáciu vrchných antikoróznych náterov vo veľmi krátkej dobe, už po 2 hodinách.
Riedenie: S6005 pre aplikáciu štetcom, S6001striekanie
Výdatnosť: 12m2/l
Odtiene: červenohnedá, sivá
Balenie: 250ml, 750ml

ALKYTON PENETRÁTOR

Charakteristika: Špecialny náter pre náter povrchov, narušených hĺbkovou koróziou. Ako pojivo je použitá zmes špeciálne upraveného rybieho oleja a syntetických živíc. Výrobok obsahuje antikorózne pigmenty.  Penetruje do korózie až na surový kov, pritom zároveň vytláča vzdušnú vlhkosť k povrchu. Oproti bežným náterom , ktoré vzdušnú vlhkosť uväznia pod náterom, dokáže Penetrátor vlhkosť vytesniť( možnosť nanášania aj na mierne vlhké podklady.
Výdatnosť: 14,5m2/L 
Vzhľad: červenohnedý, sivý mat
Balenie: 750ML, 250ML
 

 

RUST-OLEUM GALVINOL

Použitie: Galvinol je špeciálny základový  náter na povrchy  so zlou priľnavosťou - predovšetkým na pozinkovanú oceľ hliník, keramika ,sklo a farebné kovy. Galvinol sa nanáša v čo najtenšej vrstve. Pevne priľne na podklad a zostáva lepkavý, tým umožňuje priľnutie vrchných krycích náterov k podkladu.
Riedenie: Galvinol podľa možnosti nerieďte
Výdatnosť: teoretická výdatnosť 35m2/liter
Balenie:  0,25l, 0,75l, 400ml sprej

 

Základné polyuretánove farby

 

SYNPUR Z

Použitie: Synpur Z sa používa ako základný náter na kovové podklady strojárenských výrobkov, dopravné prostriedky a všade tam, kde sa vyžaduje povrchová úprava vysokej kvality. Používa sa tiež na suché vyzreté betóny, zbavené prachu a mastnoty. Synpur Z sa nesmie používať na úpravu povrchov, ktoré sú v priamom styku s potravinami,pitnou vodou, krmivom ďalej na nátery detských hračiek a nábytku.
Riedenie: v prípade potreby U6051 alebo U6052
Výdatnosť: 10-12m2/kg
Balenie: 0,95kg, 5kg

 

CHEMOPUR G U2061

Použitie: Chemopur G sa používa ako základný náter na kov. Vyniká vybornou kryciou schopnosťou, striekateľnosťou. Má výborné  fyzikálno - mechanické vlastnosti a dobrú súdržnosť s vrchnými kryciami farbami. V bielom odtieni(0100) je atestovaná pre priamy styk s tuhými a suchými požívatinami napr. obilie. Chemopur G sa používa predovšetkým na povrchovú úpravu cestných, stavebných, strojárenských prostriedkov. Základné nátery nesmú byť dlhodobo vystavené poveternostným podmienkam.
Riedenie: v prípade potreby U6051 alebo U6052
Tuženie: U7081 (5:1)
Výdatnosť: 7,1m2/l pri hrúbke 60mikrónov
Balenie: 1kg, 5kg

 

Základná epoxidová farba

HB BODY 989 EPOXY PRIMER

Charakteristika:Vysoko kvalitná dvojzložková antikorózna epoxidová základná farba. Má výbornú zlievateľnosť a priľnavosť. Je odolná extrémnym poveternostným podmienkam. Používa sa na staré laky, nebrúsený kov, hliník, nerezovú oceľ a zinok. Tuží sa v pomere 4:1 epoxidovým tužidlom BODY 989 EPOXY HARDENER (732). Riedi sa 20-30% riedidlom BODY EPOXY THINNER (775). Nanáša sa striekacou pištoľou s priemerom trysky 1,5-1,8 mm.
Riedenie: riedi sa 20-30% riedidlom Body Epoxy Thinner
Balenie: 1kg
Farba: šedá
 

Základné vodouriediteľné farby

 

KOVOKRYL

Použitie: Kovokryl je určený na základné úpravy predmetov,ako sú výrobky z kovu,oceľové konštrukcie, ploty, kovoé brány. Charakteristickou vlastnosťou kovokrylu je dobrá antikorózna ochrana, zabraňuje bleskovej korózií a dobre odoláva vokajšim poveternostným vplyvom. Je vhodný pod vrchné nátery vodouriediteľné, olejové, syntetické.
Riedenie: voda
Výdatnosť: 6-8m2/kg na jednu vrstvu v závislosti od savosti podkladu
Balenie:  0,7kg

 

KOVOVZIN

Použitie: Kovozin sa používa na základne, ale i konečné povrchové úpravy výrobkov z nového a zoxidovaného pozinkovaného plechu a ocele v interiéri a exteriéri. Pred jeho aplikáciou nie je potrebné použiť reaktívnu základnú farbu. Kovozin he vhodný pod emaily vodouriediteľné, olejové a syntetické. Viacnásobná aplikácia predstavuje konečnú povrchovú úpravu.
Riedenie: voda
Výdatnosť: 7-9m2/kg na jednu vrstvu v závislosti od savosti podkladu
Balenie: 0,7kg

DENAS ANTIKOR

Použitie: Základná antikorózna vodou riediteľná farba na kov.Základný náter oceľových, pozinkovaných konštrukcií v interiéri a exteriéri. Farba je vhodná pre základné nátery kovových striech, klampiarskych prvkov, a prvkov aj na čerstvý pozink, oceľových plotov, mostov,potrubných systémov. Farbu je možné použiť aj na mierne skorodované povrchy. Obsahuje antikorózny pigment zinkfosfát, jemné plnivá.
Riedenie: voda
Výdatnosť: 6-8m2/kg
Balenie: 0,7kg
 

SLOVAKRYL EXTRA ZÁKLAD

Použitie: Slovakryl Extra základ sa používa ako základný nater na drevo a drevené materiály,ktorá hlboko preniká do dreva a zlepšuje priľnavosť vrchného náteru.
Riedenie: voda
Výdatnosť: 6 až 9 m2/kg pri jednej vrstve
Balenie: 0,75kg

AQUACHROM PRIMER

Charakteristika: Základová, 100% akrylátová biela emailová vodou riediteľná farba na drevo pre použitie v interiéri a exteriéri. Je výborne spracovateľná, má dobrú kryciu schopnosť a ľahko sa brúsi. Je vhodná na prekrytie rôznych skvŕn a izoluje živice prestupujúce z dreva.
Riedenie: 5-10% čistou vodou
Výdatnosť: 11m2/L v jednej vrstve
Balenie: 750ml, 2,5L

Adresa: Nákupná 9813/1, 821 06 Bratislava, Podunajské Biskupice  
Telefón: 02/4524 87 57