• Teaser Image
  • Teaser Image
  • Teaser Image
  • Teaser Image

Akrylátové tmely

DEN BRAVEN Akrylový tmel

Charakteristika: Na tmelenie škár medzi rámami okien, dverí a murivom, rohových škár sadrokartonových konštrukcií, deliacich priečok, drevotrieskových dosiek a drevených výstuh a pod. Tmel je po vyzretí pretierateľný. V priebehu zretia sa tmel zľahka prepadá a vytvára typický fabion. V dilatačných škárach vie pohltiť až 12,5% pohybu. V interiéroch pre opravy trhlín a prasklín v omietke, murive, dreve, betóne. Tmelenie okenných parapetov, podhľadových kaziet, škár medzi schodišťom a murivom. Tmely je vhodný aj na pozink a oceľ.
Farba: biela, hnedá
Balenie: kartuša 310ml

DEN BRAVEN Akrylový tmel na sádrokartóny

Charakteristika: Jednozložkový škárovací tmel, na báze špeciálnych akrylov. Vytvrdzuje vulkanizáciou vzdušnej vlhkosti, vytvára trvalo pevný, elastický spoj. Vysoká priľnavosť na rôzne stavebné materiály ako sadrokartón, betón, murivo, lakované drevo, sklo, glazované povrchy, hliník, oceľ, nerez,väčšinu PVC a ich vzájomné kombinácie. Používa sa na tmelenie škár medzi drevom, betónom, murivom, kovmi, plastmi, sklom v stavebníctve a priemysle.
Farba: biela
Balenie: kartuša 310ml

DEN BRAVEN Parketový tmel

Charakteristika: Do interiérov. Tmelenie všetkých drevených a laminátových podláh, škár podlahových líšt medzi murivom a schodiskom. Vyniká silnou priľnavosťou, pretierateľnosťou. Zabraňuje vnikaniu vody a prachu do škár. Po vyschnutí pretierateľný akrylátovými a disperznými farbami.
Balenie: kartuša 310ml

CERESIT CS7 Akrylátový tmel

Charakteristika:Akrylátový tmel Ceresit CS 7 je určený na vyplnenie prasklín a trhlín v murive, omietkach, dreve. Je určený na vyplňovanie škár tam, kde bežné škárovacie hmoty vykazujú trhliny a praskliny. Je veľmi vhodný na vyplnenie škár medzi prvkami z dreva, plastu aj hliníka (ostenie, rámy, parapety, lemovacie lišty a pod.) a murivom alebo omietkou. Ceresit CS 7 má vysokú prídržnosť ku všetkým vyzretým, pórovitým a nasiakavým materiálom, ako sú napr. pórobetón, sadra, pieskovec, drevotriesky, sadrokartón, prípadne maliarske nátery a farby, keramické obklady a polystyrén. Jeho použitie sa odporúča na vyplnenie škár medzi rámami a izolačnými doskami pri zatepľovaní budov. Ceresit CS 7 môže byť aplikovaný v interiéri aj exteriéri, ale iba na miestach nepodliehajúcich pnutiu, s minimálnymi nárokmi na rozťažnosť. Zaschnutý tmel je možné pretierať farbami, prelepiť alebo prestierkovať.
Farba: biela
Balenie: kartuša 280ml
 
 

PANTHER Šlahaný akrylový tmel

Charakteristika: PANTHERCRYL Akrylový šľahaný tmel je superľahký rýchloschnúci tmel vhodný pre interiér a exteriér, ktorý v mnohých prípadoch nahrádza sadru a je určený predovšetkým pre montážnikov sadrokartónu a maliarov. Šľahaný tmel sa veľmi dobre uhladzuje a je brúsiteľný po 2 hodinách a pretierateľný  už po 20 minútach (v závislosti od teploty a nanesenej vrstvy tmelu). Je UV stabilný, nesteká, nepraská, nezmršťuje sa, odoláva pôsobeniu vody a mrazu.
Farba: snehobiela
Balenie: kartuša 300ml

 

PANTHER Akrylový tmel 

Charakteristika: PANTHERCRYL Akrylový tmel je plasticko-elastický jednozložkový tmel na báze akrylovej disperzie, navrhnutý na spoje medzi konštrukčnými prvkami, ktoré sú namáhané na tlak. Znesie pohyby až do 15 %. Priľne k povrchom ako tehla, sádrokartón, polystyrén, betón, azbest, cement, drevo. Nemá sa nanášať za dažďa, avšak asi po dvoch dňoch je odolný voči silnému dažďu. Tento tmel veľmi dobre priľne aj na mokré povrchy. Má dobrú teplotnú, atmosferickú a UV stálosť. Je pretierateľný a brúsiteľný.
Farba: šedá
Balenie: kartuša 300ml
 

PANTHER Štukový akryl

Charakteristika: PANTHERCRYL Štukový akryl tmel je jednozložkový, vodou riediteľný tmel na báze akrylátovej disperzie, pri vysychaní bez zápachu. Tmel obsahuje hrubšie plnivá imitujúce štruktúru štukovej omietky. Použitie: vhodný pre škárovanie a opravy prasklín štukových omietok v interiéri aj v exteriéri. Odoláva UV žiareniu, vode a mrazu, vykazuje minimálne zoschnutie. Tmel je dobre pretierateľný väčšinou náterov, u niektorých pastelových odtieňoch doporučujeme odskúšať kompatibilitu tmelu s náterom.
Farba: biela
Balenie: kartuša 300ml
 

CYKLON Akrylátový tesniaci tmel

Charakteristika:Trvalo elastický, jednokomponentný tmel na báze akrylovej disperzie. Elastické tesnenie pre vonkajšie a vnútorné použitie s max.rozťažnosťou 10%. Má dobrú priľnavosť na množstvo podkladov (napr. PVC, sklo, betón, murivo, sadrokartón, tehla, drevo,hliník a pod.).
Farba: biela
Balenie: kartuša 310ml
 

CYKLON Silikón akryl

Charakteristika: Univerzálny, trvalo elastický, prelakovateľný, silikónakrylový tmel, vhodný na vnútorné a vonkajšie použitie s maximálnou rozťažnosťou. Používa sa na elastické škárovanie a tmelenie medzi rôznymi materiálmi, ako napr. drevo, murivo, kov, keramika, kameň, mramor a veľká časť umelých hmôt.
Farba: biela, transparent
Balenie: kartuša 310ml 

DEN BRAVEN Finish tmel na sádrokartóny 

Charakteristika: Len pre interiéry na vyrovnanie nerovností na stenách, na opravy starých a popraskaných omietok, hladkého betónu a na finálne tmelenie sadrokartónových dosiek. Je určený na úpravu hrubo vyrovnaných stien stierkovými lepidlami a jadrovými omietkami, či vyhladenie povrchu po odstránení starých tapiet. Používa sa na tmelenie škár sadrokartónových dosiek. Pri použití v menej náročných objektoch môže nahrádzať pre svoju belosť základný maliarsky náter. Rozpracovaný tmel možno uchovať v uzavretej nádobe zaliatej vodou niekoľko týždňov.
Farba: biela
Balenie: 5kg, 14kg
 

ROKOFINAL Plus

Charakteristika: ROKOFINAL Plus je pastovitá stavebná hmota určená pre tenkovrstvovú finálnu povrchovoú úpravu základového tmelu. Je použiteľná na zhotovovanie tenkovrstvých finálnych úprav jadrových omietok a sádrokartonov v hrúbke do 1,5 mm. Lahko sa nanáša.
Farba: biela
Balenie: 5kg,15kg
 
 

Silikónové tmely

DEN BRAVEN Sanitárny silikón 

Charakteristika: Na škárovanie obkladov, sanitárnej keramiky (umývadiel, bidetov, pisoárov, WC mís), spŕch, kuchynských liniek, smaltovaných kúpeľňových vaní a pod. Veľmi vysoká priľnavosť na sklo, smalt, dlaždice a glazúrovanú keramiku. Výborná odolnosť v sanitárnom prostredí. Pre škárovanie akrylátových vaničiek je nutné použiť Sanitárny neutrálny silikón.Veľmi vysoká priľnavosť k nesavým materiálom a ich vzájomným kombináciám.
Farba: biela, transparent
Balenie: kartuša 310ml
 

CERESIT CS25 Sanitárny silikón 

Charakteristika:Sanitárny silikón Ceresit CS 25 je určený na vyplnenie dilatačných a spojovacích škár medzi keramickými obkladmi a dlažbami v rohoch alebo v styku stien, podláh alebo na osadzovanie zriaďovacích predmetov v sanitárnej oblasti. Je určený na vyplňovanie škár tam, kde bežné škárovacie hmoty vykazujú trhliny a praskliny. Vďaka trvalej elasticite a odolnosti proti vode je vhodný do oblastí trvale zaťažených vlhkosťou, ako napr.: kuchyne, sprchy, kúpeľne, toalety, balkóny, terasy a pod. Sanitárny silikón Ceresit CS 25 s receptúrou Microprotect obsahuje v porovnaní so štandardným silikónom trojnásobne väčšie množstvo účinných látok chrániacich proti plesniam a spoločne so skutočnosťou, že sa na povrchu cementových škár vďaka efektu aquastatic nemôžu udržať kvapky vody, tak zabezpečuje dlhodobú ochranu škár pred vznikom plesní a usadzovaniu nečistôt. Škáry tak zostávajú čisté a zdravotne neškodné. Materiál má vynikajúcu prídržnosť k suchým i nenasiakavým podkladom ako sklo, keramika, porcelán, pórovina, email a pod.Sanitárny silikón nie je vhodný na použitie v nádržiach na pitnú vodu a na lepenie akvárií, zrkadiel a kovov podliehajúcich korózii (ako olovo, zinok, meď, železo).
Farba: biela, transparent, cokoláda 58
Balenie: kartuša 310ml
 

 

PATTEX EXPRESS SANITARY Rýchloschnúci sanitárny silikón

Charakteristika: Pattex Rýchloschnúci sanitárny silikón je vodeodolný acetoxy sanitárny silikón chránený proti plesni. Už po 2 hodinách od aplikácie môže spoj prísť do kontaktu s vodou. Na utesňovanie škár v sanitárnej oblasti, sprchovacích kútov, umývadiel, kuchýň.Tmel je už po 2 hodinách vodeodolný. Je odolný proti vonkajším vplyvom, ozónu, UV žiareniu, plesniam, starnutiu, zmrašťovaniu, praskaniu a blednutiu. Odoláva vysokým teplotám, neobsahuje rozpúšťadlá a po vytvrdnutí zostáva trvalo elastický. Na použitie v interiéri aj exteriéri.
Farba: biela
Balenie: kartuša 280ml
 

PANTHERSIL SP Sanitárny 100% silikón

Charakteristika:  PANTHERSIL Sanitárny 100% silikón je vysoko elastický jednozložkový nepretierateľný protiplesňový silikónový tmel na octovej báze pre vnútorné a vonkajšie použitie, odolávajúci plesni. Používa sa v sanitárnej oblasti k utesňovaniu škár vo vlhkých priestoroch. Je priľnavý k PVC, drevu, kovu, hliníku, sklu, keramike, kameňu, betónu, murivu, omietke a iným stavebným materiálom.
Farba: biela, transparent, bahama, manhattan,jasmín
Balenie: kartuša 300ML
 

PANTHERSIL SP Univerzálny 100% silikón 

Charaketistika: PANTHERSIL Univerzálny 100% silikón je vysoko­ elastický jednozložkový 100% silikónový tmel na octovej báze pre vnútorné a vonkajšie použitie. Znesie pohyby až do 25%. Má vysokú priľnavosť ku drevu, sklu, keramike a kovu. Je vhodný na zasklievanie a odoláva poveternostným vplyvom.Teplotná odolnosť: -40 °C až +180 °C
Farba: biela, transparent, šedá, čierna, hnedá
Balenie: kartuša 300ml
 

PANTHERSIL Motor 300 C silikón 

Charakteristika: PANTHERSIL Motor HTR 300°C silikón je jednozložkový silikón s acetátovým systémom vulkanizácie. Odoláva vysokým teplotám, UV žiareniu, ozónu, vode, ropným produktom a slabým roztokom kyselín a rozpúšťadiel. Je stálofarebný s minimálnym zmrštením, vhodný aj pre farebné kovy. Nedá sa pretierať. Je určený na lepenie a tesnenie v kovo a autopriemysle - napr. tesnenie olejových vaní, prevodoviek, rozvodov, veká ventilov, vodných čerpadiel, teplovzdušných rozvo-dov, sušičiek, apod. V prípade požiadavky na vytvorenie rozoberateľného tesnenia je potrebné jednu, prípadne obe tesniace plochy pred nanesením tmelu separovať (napr. fóliou, voskovým náterom, jarou, tekutým mydlom, apod.) a takto pripravený spoj spojiť na cca 70% sily a po 24 hodinách dotiahnuť.Teplotná odolnosť: -50 °C až +300 °C.
Farba: červená, čierna
Balenie: kartuša 300ml
 

CERESIT CS8 Univerzálny silikón štandard

Charakteristika: Ceresit CS 8 je jednozložkový acetoxy silikónový tmel určený na univerzálne použitie v interiéri aj exteriéri. Tmel vytvrdzuje vzdušnou vlhkosťou pri izbovej teplote a vytvára flexibilnú a odolnú škáru. CS 8 má dobrú prídržnosť ku sklu, keramickým obkladom, glazovaným a lakovaným povrchom, smaltu, eloxovanému hliníku a pod., a to bez nutnosti penetrácie. Možno ho použiť na vytmeľovanie sklenených výplní, osadzovanie sanitárnej techniky, ako tesnenie pre člny, lode, automobily, prívesy a pod. Vytvrdnutý tmel je odolný proti bežným čistiacim prostriedkom a mnohým chemikáliám a má výbornú dlhodobú ochranu proti poveternostným vplyvom (UV žiarenie, dážď, ozón, soľ a pod.). CS 8 nepoužívajte na lepenie zrkadiel a akvárií a na tmelenie škár obkladov a dlažby z prírodného kameňa (napr. mramor, granit).
Farba: biela, transparent
Balenie: kartuša 280ml

 

DEN BRAVEN Klampiarsky tmel

Charakteristika: Na tmelenie a opravy klampiarskych prvkov, ako sú napr. prechody striech, oplechovanie okolo komínov, atík, ríms a pod. Tmel je veľmi dobre priľnavý k oceľovým plechom, eloxovanému hliníku, murivu a drevu. Na kovy nepôsobí korozívne. Pretierateľný akrylátovými a disperznými farbam.Vysoká priľnavosť ku kovom, k plastu, tvrdenému PVC a eloxovanému hliníku.
Farba: biela, čierna, šedá
Balenie: kartuša 310ml
 
 

 Bitúmenové a butylové tmely

DEN BRAVEN Strešný bitúmenový tmel

Charakteristika: Na drobné opravy a lepenie živičných strešných krytín (šindlov) za studena, utesňovanie zakončovacích plechov, oplechovanie komínov, atík. Dotmelovanie parapetových a štítových krytín, priechodov odkvapových zvodov a prechodov striech. Núdzové opravy striech, odkvapov, tzv. preplátovaním. Podtmelovanie hrebeňových krytín. Vysoká priľnavosť k rôznym stavebným materiálom i v kombinácii savý-nesavý.Mrazuvzdorný s antikoróznou ochranou.Odolný UV žiareniu
Farba: čierna
Balenie: kartuša 310ml
 

 

PANTHERDOM Bitúmenový strešný tmel

Charakteristika: PANTHERDOM Bitúmen (Strešný tmel) je tesniaci a lepiaci, jednozložkový tmel na báze bitúmenu, obsahujúci rozpúšťadlá. Odoláva UV a veľkým teplotným výkyvom - je veľmi elastický, s malým zmrštením. Tmel dobre priľne na savé aj nesavé podklady a je pretierateľný farbami na bitúmenovom základe. Vytvára odolný, trvalo plastický spoj. Tmel je možné aplikovať aj na vlhké podklady, na lepenie „za studena“ strešných lepenkových pásov, kanadských šindľov a niektorých strešných fólií (odporúčame odskúšať). Vhodný pre opravy aj plochých striech a izolácií, tesnenie kanalizačných potrubí, odkvapov a oplechovanie lemov, komínov. Má dobrú adhéziu k väčšine stavebných a strešných materiálov aj farebných kovov.
Farba: čierna
Balenie: kartuša 300ml
 
 

PANTHERDOM Butylový stavbarský tmel

Charakteristika: PANTHERDOM Stavbársky butylový tmel je jednozložkový trvalo plastický tesniaci tmel na báze polybutylénu, pri zasychaní so slabou fermežovou vôňou. Po cca 24 hod. vytvára nelepivý, pretierateľný povrch. Krátkodobo odoláva poveternostným vplyvom, UV max. 2 roky (dlhodobo, len s ochranným UV náterom), pôsobeniu kyselín, zásad, soľným roztokom, olejom. Použitie: tmel má výbornú adhéziu k celej rade stavebných materiálov, ako plasty, kovy, gumy, drevo, betón, omietka, murivo, a pod. Je vhodný pre vypĺňanie škár obvodových plášťov budov, vonkajšie špáry okolo okien, špáry panelov, utesňovanie kanalizačných potrubí z kameniny, kovov a plastov, tesnenie klampiarskych prvkov. Je nestekavý a vykazuje minimálne zmrštenie.
Farba: šedá
Balenie: kartuša 300ml, saláma 600ml
 
 
 

Polyuretánové tmely

 

DEN BRAVEN PU 50 FC Polyuretánový tmel

Charakteristika: Na lepenie a tmelenie v stavebníctve a v priemysle, spoje medzi drevenými, kovovými, hliníkovými alebo PVC rámami a murivom. Tmelenie dilatačných škár záťažových a priemyslových podláh a vodotesných škár bazénov s dilatačnou kapacitou ± 25%, škár v predpätom betóne, kamenných stien, škár medzi drevom, betónom, tehlovým murivom, kovmi, plastami a sklom. Lepenie parapetov, prahov na oceľové konštrukcie a pri opravách schodišťových stupňov.Krátkodobo odolný benzínu, nafte, minerálnym, rastlinným a živočíšnym olejom.Dlhodobo odolný morskej a vápennej vode, slabým kyselinám, liehom a čističom
Farba: čierna, sivá
Balenie: kartuša 300ml

 

Detaflex 1500

Charakteristika: DETAFLEX 1500 je vysoko kvalitný, vlhkosťou vytvrdzujúci, trvale elastický, nízky modulový jednozložkový polyuretánový tmel, ktorý je trvalo odolný proti poveternostným vplyvom s priľnavosťou na mnohé povrchy a stavebné materiály.DETAFLEX 1500 je určený pre lepenie a tesnenie rozličných materiálov v stavebníctve a priemysle. DETAFLEX 1500 má vynikajúcu priľnavosť k väčšine materiálov, ako je drevo, betón, kov, hliník, produkty z prírodného a umelého kameňa. Odporúčame pred aplikáciou na plasty použiť DL primer náter . DETAFLEX 1500 je pretierateľný,
Farba: biela
Balenie: kartuša 310ml
 

DETAFLEX 4000

Charakteristika: DETAFLEX 4000 je stredne modulový, elastický jednozložkový polyuretánový tmel, ktorý vytvrdzuje vplyvom vzdušnej vlhkosti, v závislosti na teplote okolia . DETAFLEX 4000 je vhodný pre automobilový priemysel, kamióny, karavany, dopravné a nákladné autá, stroje a zariadenia. Veľmi využívaný je ako klampiarsky tmel na lepenie a tesnenie klampiarskych prvkov a plechových konštrukcií. Vhodný na všetky dilatačné a elastické spoje obvodových plášťov budov ,konštrukčných a podlahových špár v stavebnom priemysle. DETAFLEX 4000 lepí a tmelí na všetky bežné materiály používané v stavebníctve, ako sú: betón, drevo, hliník, železo, sklo, prírodný kameň, obklady, dlažby, strešné krytiny ,vlnitý plech.
Farba: šedá
Balenie: kartuša 310ml
Adresa: Nákupná 9813/1, 821 06 Bratislava, Podunajské Biskupice  
Telefón: 02/4524 87 57