• Teaser Image
  • Teaser Image
  • Teaser Image
  • Teaser Image

Vodouriediteľné laky

Lazurol Aqua S Akryl

Charakteristika: Používa sa na nátery mäkkého a tvrdého dreva, nábytkových dielov, drevených obkladov,preglejky a pod. v interiéri. Je možno ho použiť ako vrchný matný alebo lesklý náter na disperzné farby.
Vzhľad: mat alebo lesk
Výdatnosť: 8-10m2/kg 
Balenie: 0,6kg, 5kg
 

Hobbylak

Charakteristika: Hobbylak - vodouriediteľný interiérový lak na drevo - obklady, drevené výrobky, hračky, stropy a dvere. Je to vrchný lak na použitie vnútri, ktorý sa vyrába matný i pololesklý. Hobbylak je tiež vhodný pre aplikáciu na hračky a detský nábytok podľa STN EN - 71/3.
Vzhľad: pololesk,mat
Výdatnosť: 10-12m2/L
Balenie: 0,7L, 3L

Pam Lak

Charakteristika:  Je určený na transparentné nátery dreva, drevených obkladov, stropov, dyhovaných, drevotrieskových a drevovláknitých dosiek, preglejok a ostatných drevených výrobkov v interiéri. Pam Lak možno použiť na povrchovú úpravu detského dreveného nábytku, hračiek a výrobkov určených pre deti vo veku do 3 rokov. Chráni drevo pred zašpinením a mechanickým poškodením.
Vzhľad: mat, pololesk, lesk
Výdatnoť: 7-10m2/L
Balenie:  0,6L

 

Tikkurila Kiva Interior Laquer

Charakteristika: Klasický, nežltnúci,vodouriediteľný lak na nábytok na vnútorné použitie. Vhodný na nábytok,detské hračky, drevené panelové steny a na prelakovanie morených povrchov.
Vzhľad: pololesk, polomat
Výdatnosť: 8-14m2/L
Balenie: 0,225L,0,9L 

 

Lazurol Aqua Ekohost

Charakteristika: Lak sa používa k lakovaniu tvrdého a mäkkého dreva,drevotriesky, parkiet, nábytkových dielov v interiéri. Pre svoju vysokú tvrdosť a mechanickú odolnosť je zvlášť vhodný pre lakovanie drevených podláh a parkiet.Obsahuje UV filter.
Vzhľad: polomat
Výdatnosť: 8-12m2/kg
Balenie: 0,6kg 

 

Brúsný základ na drevo

Charakteristika: Je určený na plnenie pórov dreva ako transparentný základný lak, ktorý zlepšuje kvalitu povrchu pred aplikáciou vrchných lakov a zvyšuje ich výdatnosť a priľnavosť. Používa sa na transparentné nátery dreva, parkiet, drevených obkladov, stropov, dyhovaných drevotrieskových dosiek a drevovláknitých dosiek, preglejok a ostatných drevených výrobkov v interiéri. Je vhodný na aplikáciu v priemyselných prevádzkach. Nie je určený na konečnú povrchovú úpravu. Po cca 2-4 hodinách po aplikácii je potrebné brúsny základ prebrúsiť brúsnym papierom č.220-240. Pre konečnú povrchovú úpravu je potrebné následne aplikovať disperzný lak na drevo, napríklad Pam Lak, Aliparket.
Výdatnosť: 7-9m2/L
Balenie: 0,6L

 

Aliparket

Charakteristika: Je určený na transparentné nátery dreva, drevených podláh, parkiet, schodíšť, drevovláknitých dosiek, nábytkových dielcov a na ďalšie aplikácie v interiéri. Pred jeho aplikáciou odporúčame použiť Brúsny základ na drevo. Vyznačuje sa zvýšenou odolnosťou voči pôsobeniu vody a taktiež dobrou pochôdznosťou, oderuvzdornosťou a odolnosťou voči čistiacim prostriedkom.
Vzhľad: mat,lesk
Výdatnosť: 8-10m2/L
Balenie: 0,6L

 

Syntetické laky

Tikkurila Unica Super Laquer

Charakteristika: Rýchloschnúci alkyd uretánový lak na drevo.Spomaľuje žltnutie dreva,odoláva UV žiareniu.Vonkajšie a vnútorné použitie(lode, podlahy,dvere, okná).Nesmie sa použiť na predmety, ktoré sú vystavené častému vplyvu vody(dážď, sneh)
Vzhľad: polomat, pololesk
Výdatnosť: 8-10m2/L
Balenie: 0,225L, 0,9L
 

Exlak

Charakteristika: Exlak je najmodernejší priehľadný lak na záhradný nábytok, dvere, obklady, chaty a pergoly. Je určený do ťažkých podmienok exteriéru, no možno ho používať i v interiéri. Dodáva sa matný alebo lesklý. Exlak je určený na vrchné transparentné lakovanie dreva a drevených výrobkov ako sú dvere, ploty, okenice, záhradný nábytok, pergoly, chaty, obloženia stien, stropov a ostatných.
Vzhľad: mat,lesk
Výdatnoť: 10-12m2/L
Balenie: 0,7L, 2,5L

 

Lazurol Univerzálny lak S1002

Charakteristika:Univerzálny lak s lesklým i matným povrchom má vynikajúce mechanické vlastnosti a vysokú výdatnosť. Výrobok je určený k vrchným transparentným náterom dreva a kovu v interiéroch a exteriéroch, napr.: lakovanie dreveného obloženia stien a stropov, drevovláknitých dosiek, kovových doplnkov, drevených a kovových zábradlí. Vytvára trvalú, dekoratívnu a oteru vzdornú vrstvu, ktorá chráni drevo pred poškodením.
Vzhľad: mat,lesk
Výdatnosť: 14-17m2/L
Balenie: 0,75L,4L
 

Lazurol Tixotrópny Lak S1091

Charakteristika:Lak sa používa k zhotovenie transparentného náteru dreva alebo kovu predovšetkým na zvislých alebo šikmých plochách, napr. pre nátery obloženia stien, podbitia stropov a pod. Je vhodný pre vnútorné aj vonkajšie použitie. V nerozmiešanom stave tvorí lak hustý, takmer pevný gél, ktorý sa pri miešaní alebo natieraní rozruší a náterová látka je ľahko roztierateľná. Po natrení alebo po zamiešaní sa dostáva naspäť do gélového stavu. Preto nesteká po štetci ani po zvislých plochách. Nanáša sa výhradne štetcom. Lak sa dodáva v lesklej aj v matnej variante. 
Vzhľad: mat,lesk
Výdatnot: 8-12m2/L
Balenie: 0,75L

 

Lazurol Lodný lak S1119

Charakteristika: Výrobok je určený na dekoratívne lesklé nátery drevených stavebných prvkov vystavených vlhkosti a vode. Je vhodný napríklad na nátery záhradného nábytku, športového náradia, korku, obloženia stien v interiéroch a exteriéroch. Vyznačuje sa vysokou odolnosťou voči vlhkosti a vode, výbornou spracovateľnosťou, stabilným leskom a dlhodobou ochranou proti poveternostným vplyvom. 
Vzhľad: lesk
Výdatnosť: 14-17m2/L
Balenie: 0,375L, 0,75L, 2,5L

 

Lazurol Lak na vonkajšie prostredie S1020

Charakteristika: Výrobok je určený na dekoratívne lesklé nátery drevených stavebných prvkov vystavených vlhkosti a vode. Je vhodný napríklad na nátery záhradného nábytku, športového náradia, korku, obloženia stien v interiéroch a exteriéroch. Vyznačuje sa vysokou odolnosťou voči vlhkosti a vode, výbornou spracovateľnosťou, stabilným leskom a dlhodobou ochranou proti poveternostným vplyvom. 
Vzhľad: polomat
Výdatnosť: 10-12m2/L
Balenie: 0,75L, 2,5L

 

Lazurol Lak s včelím voskom S1022

Charakteristika: Výrobok je určený k ochranným náterom mäkkého a tvrdého dreva prevažne v interiéroch, napríklad k náterom palubiek, trámových stropov, nábytku z dreva a záhradného nábytku. Lak s voskom prepožičiava drevu vysoko dekoratívny vzhľad, odpudzuje vodu, pričom umožňuje drevu dýchať. Drevo v exteriéroch je vhodné pred náterom najprv ošetriť fungicídnou impregnáciou. Lak sa vyznačuje výbornou penetračnou schopnosťou a jednoducho sa obnovuje.Pre dokonalé nanášanie a vsiaknutie do dreva používajte bavlnené rúno alebo morskú hubu. Minimálna teplota pri natieraní je 7°C. Nanáša sa v 1-2 vrstvách v intervale 6 hod. Nevsiaknutý lak je vhodné po 30 min. zotrieť pomocou suchého štetca alebo handry a zaschnutý náter dodatočne vyleštiť napr. mäkkým flanelom. Náter je preschnutý do 24 hod.
Výdatnosť: 25m2/L
Balenie: 0,75L

Epoxidové laky

Epolex Lak na drevo S1300

Charakteristika: Lak je určený na zhotovenie vysoko lesklých, tvrdých, transparentných náterov dreva, vláknitých dosiek, kovov a niektorých druhov plastických látok a na napúšťanie nasiakavých podkladov (napr. betón, murivo). Lak má vynikajúcu tvrdosť a vysoký lesk, výbornú chemickú odolnosť voči skupine rozpúšťadiel, olejov, alkálií a pohonným hmotám. Odoláva pôsobeniu vody a vlhkosti a teplotám až do 120°C. Lak nie je vhodný pre použitie v exteriéri. Lak bol schválený pre nátery povrchov potravinárskych zariadení, ktoré prichádzajú do styku s potravinami.
Výdatnosť: 11-13m2/L
Balenie: 0,84kg

 

Eponal S1300 Epoxidový lak na drevo

Charakteristika: Lak EPONAL S 1300 využijete ak potrebujete extrémne tvrdý lak na drevenú podlahu. Používa sa aj na základný a vrchný lesklý náter kovov, stavebných materiálov, stavebnostolárskych výrobkov (ako napr. parkety, obklady a pod.) na vyzretý betón ako penetračný náter a k napúšťaniu a následnému lakovaniu savých materiálov (napr. drevovláknité, drevotrieskové dosky) v interiéri.
Výdatnosť: 10-12m2/L
 

Nitrocelulózové laky

Lazurol Pragomat C1038

Charakteristika: Lak je určený pre bezfarebné matné, tvrdé nátery dreva vo vnútornom prostredí napríklad nábytku, športového náradia a drobných drevených predmetov. Vynikajúco schne a rýchlo tvrdne. Obsahuje látky pohlcujúce UV žiarenie. Náter preto nežltne a je obmedzené aj žltnutie dreva pod náterom.
Výdatnosť: 9m2/L
Balenie: 0,75L

Lazurol Pragolesk C1038

Charakteristika: Lak je určený pre bezfarebné matné, tvrdé nátery dreva vo vnútornom prostredí napríklad nábytku, športového náradia a drobných drevených predmetov. Vynikajúco schne a rýchlo tvrdne. Obsahuje látky pohlcujúce UV žiarenie. Náter preto nežltne a je obmedzené aj žltnutie dreva pod náterom.
Výdatnosť: 9m2/L
Balenie: 0,75L
 

Polyuretánové laky

Profilak

Charakteristika: Profilak je moderný polyuretánový lak na drevo vyznačujúci sa vysokou pevnosťou a odolnosťou. Určený je pre použitie vo vnútri. Nalakujete ním parkety, schodnice, drevené obklady, barové pulty, nábytok - všetky miesta, kde sa vyžaduje najvyššia pevnosť a odolnosť. Profilak sa dodáva matný i vysoko lesklý. 
Vzhľad: mat,lesk
Výdatnosť: 10-12m2/L
Balenie: 0,7L, 2,5L, 5L

 

Chemopur L U1051

Charakteristika: Lak polyuretánový je určený ako vrchný lesklý transparentný náter na polyuretánové emaily pri aplikáciách v náročných podmienkach a na metalizované odtiene emailov. Jeho použitím ako poslednej vrstvy sa predlžuje životnosť náterov, odolnosť voči poveternosti a farebná stálosť. Pri použití na metalizované odtiene emailov a na email U 2081/9110 sa zabraňuje ich oteru. Lak polyuretánový U 1051 sa vyrába aj v kvalite U 1051 G – Ochranný lak graffiti. Lak polyuretánový U 1051 G sa používa ako ochranný lak proti sprejom, ktoré sa dajú odstrániť vodouriediteľným odstraňovačom VODOR Graffiti. 
Výdatnosť: 8-12m2/kg
Balenie: 0,9kg
 

Telpur C100

Charakteristika: Lak je určený na transparentné nátery liatych podláh ale aj iných dekoratívnych podláh.Samostatne sa lak môže použiť na kovové a drevené podklady.Lak sa vyznačuje vynikajúcou priľnavosťou k oceľovým a pozinkovaným povrchom,vysokou tvrdosťou,chemickou odolnosťou.
Výdatnosť: 9-10m2/kg
Balenie: 2,2kg(lesk), 2,7L(mat)
Adresa: Nákupná 9813/1, 821 06 Bratislava, Podunajské Biskupice  
Telefón: 02/4524 87 57